Są pieniądze na remont Nałkowskich

Wyremontowana zostanie ulica Nałkowskich na odcinku od Romera do Żeglarskiej. Przetarg w tej sprawie ogłosił już Zarząd Dróg i Mostów. Roboty mają się zakończyć najpóźniej w maju przyszłego roku.


Ulica Nałkowskich zostanie wyremontowana na liczącym około kilometra długości odcinku od Romera do Żeglarskiej. Z naciskiem na „wyremontowana”, bo nie będzie to gruntowna przebudowa – drogowcy zajmą się głównie wymianą nawierzchni. Roboty mają się zakończyć najpóźniej 31 maja przyszłego roku. Z kolei oferty złożone w przetargu poznamy za tydzień – w poniedziałek, 16 listopada. Zwycięska firma, oprócz wykonania samego remontu, będzie musiała również przygotować dokumentację projektową.

O złym stanie ulicy Nałkowskich na odcinku od Romera do Żeglarskiej pisaliśmy już kilkukrotnie. O przebudowę albo chociaż remont tej ulicy walczył Piotr Popiel, miejski radny Prawa i Sprawiedliwości. W sierpniu tego roku zorganizował na Nałkowskich konferencję prasową. Towarzyszył mu m.in. Piotr Marek z rady dzielnicy Wrotków. – Mieszkam tutaj od urodzenia. Nie pamiętam by ta ulica była kiedykolwiek poważniej remontowana – przyznał Marek.

– W 2019 roku po wielu staraniach w budżecie miasta znalazł się zapis, że remont będzie wykonany. Nic się nie stało zarówno w 2019, jak i 2020 roku. Trzeba podjąć decyzję, nie ma co chować głowy w piasek. Ten problem musi zostać rozwiązany – apelował z kolei do władz Lublina radny Popiel.

Temat remontu Nałkowskich był też poruszany podczas wrześniowej sesji rady miasta. – Remont jest wpisany w tym roku. Czy rzeczywiście się odbędzie? – dociekał wówczas radny Prawa i Sprawiedliwości. – Nie można powiedzieć na 100 procent, że na pewno wykonamy remont, bo jest wiele dynamicznych sytuacji przed nami. Nie ulega jednak wątpliwości, że remont tam jest niezbędny – ostrożnie odpowiedział wtedy Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here