Sadzenie tysiąca drzew rozpoczęte

W ubiegły piątek i sobotę mieszkańcy pierwszych siedmiu lubelskich dzielnic posadzili symboliczne drzewa, inaugurując tym samym realizację projektu VII edycji Budżetu Obywatelskiego „Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza – Drzewa dla każdej dzielnicy”. Dzięki niemu do końca roku w Lublinie przybędzie ok. tysiąca drzew.


Mieszkańcy dwudziestu pięciu lubelskich dzielnic wskazali ponad 430 miejsc, w których chcieliby posadzić drzewa. Najwięcej propozycji przekazali mieszkańcy Dziesiątej – 47, Węglina Południowego – 44, Sławin – 40 i Rur – 30. Najmniej Abramowice – 4, Głusk – 2 i Hajdów-Zadębie – 1. Wskazane miejsca, po urzędowej weryfikacji, czy mogą być przeznaczone do sadzenia, zostaną naniesione na powstającą mapę nasadzeń drzew, które zostaną posadzone do końca 2021 roku.

Pierwsze takie lokalizacje już zostały wybrane i w miniony weekend mieszkańcy Głuska, Kalinowszczyzny, Abramowic, Bronowic, Dziesiątej, Felina, Doświadczalnej i Wrotkowa posadzili pierwsze klony, lipy, buki i platany. Informacje o wspólnym sadzeniu drzew w kolejnych dzielnicach będzie można znaleźć na stronie miasta i Fundacji Krajobrazy, która wygrała konkurs na realizację projektu. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here