Samarczenko lepszy od Kerna!

Linię mety w biegu głównym, rozgrywanym na dystansie 5 km, minęło 243 biegaczy

Piąty bieg City Trail z Nationale-Nederlanden w Lublinie, który odbył się w sobotę, przyniósł spore emocje. O zwycięstwo – do ostatniej prostej – walczyli Artur Kern i Dariusz Samarczenko. Lepszym finiszem popisał się ten drugi i ostatecznie to on zwyciężył w zawodach. Wśród kobiet najszybszą okazała się Natalia Zych. Linię mety biegu głównego na dystansie 5 km minęło 243 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 56 młodych sportowców.


Dariusz Samarczenko wygrał po raz pierwszy w obecnym sezonie. Pokonał 5-kilometrową trasę w 16 minut i 47 sekund. Dzięki zwycięstwu biegacz Centrum Medyczne Orto-Optymist awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i nadal ma szanse na wygraną z prowadzącym aktualnie w generalce i drugim w sobotę na mecie – Arturem Kernem (16:54). Trzecie miejsce zajął Jarosław Bimkiewicz (17:13).

Wygrana na trasie City Trail z Arturem Kernem to dla lubelskich zawodników ogromna satysfakcja. Nic w tym dziwnego – to prawdziwy dominator lubelskiego cyklu. Od 2014 roku wystartował w 27 biegach, wygrywając 21 z nich.

– Po to się tutaj startuje, żeby wygrać z takim królem, jak Artur. Ale dzisiejsze zwycięstwo to nie do końca moja zasługa. Na pierwszym kilometrze Artur musiał się zatrzymać, bo rozwiązał mu się but. Dogonił mnie, ale przytrzymałem się i co miałem to dałem na ostatnich metrach – mówił tuż po biegu Dariusz Samarczenko – na co dzień reprezentant AZS Lublin, specjalista od dystansu 800 m. – Startuję bez zegarka, kierując się samopoczuciem. Z miesiąca na miesiąc poprawiam się na tej trasie, a to oznacza, że trening idzie w dobrym kierunku.

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Natalia Zych, która tym samym zapewniła sobie wygraną w klasyfikacji generalnej. Jej wynik to 19:15. Drugie miejsce wywalczyła Martyna Bugała (19:20), a trzecie Magdalena Sekuła (19:57).

– Jak to zazwyczaj wygląda na biegach, w których bierzemy udział z Martyną – od początku prowadziłam, Martyna biegła za mną. Zawsze tak się ścigamy i najczęściej to Martyna wygrywa na finiszu, bo ma więcej „pazura”. Na szczęście dzisiaj udało mi się zwyciężyć – podkreśliła na mecie zadowolona Natalia Zych. – Starty w City Trail są treningowe, ale to rywalizacja trwająca pół roku, poziom rośnie, więc naprawdę trzeba się mocno zmęczyć, żeby wygrać końcową klasyfikację.

Biegi City Trail Lublin są poprowadzone na pętli w Lesie Dąbrowa. Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane na polanie w pobliżu Kempingu Dąbrowa nad Zalewem Zemborzyckim.

Szóste – ostatnie zawody edycji 2019/2020 odbędą się 7 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane w ciągu dwóch tygodni od ostatniego biegu.

Biegi City Trail w Lublinie są realizowane przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. BAS

W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 56 młodych sportowców.

Wyniki

kobiety:

1. Natalia Zych (lubelskibiegacz.pl Team) 19:16, 2. Martyna Bugała 19:23, 3. Magdalena Sekuła (AZS UMCS Lublin) 19:59, 4. Dominika Łukasiewicz (Centrum Medyczne Orto-Optymist) 20:15, 5. Katarzyna Konkel (Maja Team/Decathlon Lublin Czechów) 20:35, 6. Joanna Andrzejewska (lubelskibiegacz.pl Team) 21:12, 7. Magdalena Zych (lubelskibiegacz.pl Team) 21:22, 8. Karolina Korzeniowska (Orto-Optymist) 21:50, 9. Oliwia Panas (Chełm Biega) 22:06, 10. Katarzyna Falkowicz (Stay Insane/ww Team) 22:10.

mężczyźni:

1. Dariusz Samarczenko (Centrum Medyczne Orto-Optymist) 16:48, 2. Artur Kern (Perfect Runner) 16:55, 3. Jarosław Bimkiewicz (Stay Insane) 17:14, 4. Paweł Wysocki (lubelskibiegacz.pl Team) 17:25, 5. Piotr Różycki 17:44, 6. Adam Grudziński (obaj Centrum Medyczne Orto-Optymist) 17:54, 7. Marcin Głodek 18:02, 8. Michał Orzeł (Stay Insane) 18:10, 9. Piotr Zięba (Centrum Medyczne Orto-Optymist) 18:25, 10. Konrad Koguciuk (1 Kołobrzeski Batalion Zmechanizowany/Chełm Biega) 18:35.