Samochodem po cmentarzu?

Chełmski radny Maciej Baranowski proponuje, aby umożliwić niepełnosprawnym poruszanie się po cmentarzu samochodem.

W ubiegłym tygodniu radny Maciej Baranowski zwrócił się do prezydenta Chełma Jakuba Banaszka i przewodniczącego rady Longina Bożeńskiego z prośbą o umożliwienie niepełnosprawnym wjazdu pojazdami mechanicznymi na cmentarz komunalny. Radny kieruje się troską o niepełnosprawnych.

– Osoby te mają bardzo ograniczony dostęp do grobów, które chcą odwiedzić – zauważa Baranowski. – Zasady ruchu pojazdów, a przede wszystkim formalności związane z uzyskaniem zgody na taką formę poruszania się po cmentarzu, powinny być wyszczególnione w regulaminie korzystania z cmentarza – przekonuje.

Radny proponuje, by w przepisach określających zasady korzystania z cmentarza komunalnego, określono m.in. dni i konkretne godziny, podczas których możliwy będzie wjazd np. samochodem na teren nekropolii, a także ogólne zasady poruszania się pojazdami po cmentarzu, by było to bezpieczne także dla innych osób odwiedzających groby.

– Takie rozwiązania z powodzeniem funkcjonują na cmentarzach komunalnych w innych miastach – podsumowuje radny Baranowski. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here