Samochodowi włamywacze

Wycinali katalizatory z zaparkowanych samochodów osobowych, kradli akumulatory i paliwo z ciężarówek etc. Obłowili się na ponad 13 tysięcy złotych. W końcu wpadli.

W pierwszy weekend marca policjanci patrolujący nocą teren osiedla Zachód zwrócili uwagę na zaparkowany otwarty samochód, z którego wcześniej wysiadło i oddaliło się dwóch mężczyzn. Podeszli i zajrzeli do środka, znaleźli wycięty z innego pojazdu katalizator i narzędzia służące do kradzieży tego typu części samochodowych.

– W związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali na początku ubiegłego tygodnia 26-letniego mieszkańca Chełma. Jego 19-letni kompan, który się ukrywał, wpadł w ręce policjantów w czwartek (5 marca). Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyźni w ostatnich dniach lutego w ten sposób skradli trzy katalizatory z samochodów parkujących na chełmskich osiedlach. Ich łupem padły też cztery akumulatory i paliwo z pojazdów ciężarowych, opony z felgami i glebogryzarka – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

19-latek był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Z kolei jego starszy kolega będzie odpowiadał w warunkach recydywy, w przeszłości był karany za podobne czyny. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Ustalono, że obaj skradli części i paliwo na ponad 13 tys. zł. – Zgodnie z kodeksem karnym kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu, a kradzież z włamaniem – do dziesięciu lat pozbawienia wolności – dodaje podkom. Czyż. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here