Sandacz zaczął sezon

W sobotę (9 kwietnia) koło PZW Sandacz Siennica Różana zorganizowało zawody wędkarskie na rzece Wieprz w miejscowości Stężyca. W zmaganiach wzięło udział 23 zawodników. Zwycięzcy zawodów otrzymali dyplomy i nagrody do odebrania w sklepie wędkarskim. Zwyciężył Grzegorz Dubaj – 505 pkt., drugie miejsce zajął Marcin Harań – 450 pkt., a podium zamknął Krzysztof Gwarda – 400 pkt.. Po zawodach odbyło się sprzątanie brzegów rzeki Wieprz.

Sukces zaprasza na zawody i sprzątanie

Zarząd koła PZW Sukces przypomina, że został przesunięty termin sprzątania zbiornika Żółtańce Duże na sobotę (23 kwietnia). Zbiórka chętnych o godz. 10 na parkingu przy plaży. Po sprzątaniu przewidziana jest pieczona kiełbaska z ogniska. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa u gospodarza koła, tel. 505 119 258 do czwartku (21 kwietnia).

Jednocześnie zarząd koła serdecznie zaprasza wszystkich członków na towarzyskie zawody „Otwarcie Sezonu 2022”, które odbędą się w niedzielę (24 kwietnia) na rzece Wieprz w Pełczynie. Zbiórka o godz. 6 na stacji paliw Lotos na Podgórzu. Do Pełczyna wędkarze jadą wszyscy razem. Zapisy do 22 kwietnia do godz. 18.00 u gospodarza koła pod numerem tel. 505 119 258. Więcej na stronie www.sukces.pzw.org.pl.

Chełm Miasto uporządkuje nabrzeże

Zarząd koła PZW Chełm Miasto przypomina, że w związku z Tygodniem Czystości Wód w sobotę (23 kwietnia) organizuje porządkowanie nabrzeża zbiornika Stańków. Zbiórka chętnych o godz. 10 w rejonie tablicy ogłoszeń od strony wsi Stańków.

Jednocześnie zarząd przypomina, że składki za wędkowanie można wykupić w każdą środę w godzinach od 15 do 17 w garażu nr 16 przy ul. Wirskiego w Chełmie przy przejściu do przystanku. W pozostałe dni opłat można dokonać po wcześniejszym kontakcie pod numerem 600 268 011.

Sum w akcji Operacja Czysta Rzeka

Wędkarze zrzeszeni w kole Sum, jako jedyni z okręgu chełmskiego PZW przystąpili do ogólnopolskiej akcji sprzątania rzek i lasów Operacja Czysta Rzeka. W ramach czynu społecznego będą sprzątać brzegi Jeziora Białego w Okunince po południowej stronie akwenu. Zarząd koła zaprasza wszystkich do uczestnictwa w akcji, którą zaplanowano na sobotę (30 kwietnia). Tego samego dnia na Jeziorze Białym rozegrane zostaną Zawody o Puchar Prezesa Koła PZW Sum, a zwieńczeniem dnia będzie ognisko integracyjne.

Koło Ch.S.M. zaprasza na otwarcie sezonu

Zarząd koła Ch.S.M. zaprasza swoich członków na towarzyskie zawody z okazji otwarcia sezonu wędkarskiego, które odbędą się w niedzielę (24 kwietnia) na zbiorniku Staw. Zbiórka na łowisku w dniu zawodów o godz. 7. Zapisy będą przyjmowane do piątku (22 kwietnia) pod numerem 793 029 146. (b)

Posprzątali i apelują

W ramach trwającego tygodnia czystości wód wędkarze z koła PZW przy Zakładzie Karnym w Chełmie oraz członkowie Rejonowego WOPR w Chełmie zorganizowali akcję sprzątania terenu przylegającego do „małych” Glinianek tzw. „kopar” przy ul. Ceramicznej w Chełmie. Glinianki te są niewielkim zbiornikiem wodnym (ok. 1 ha lustra wody), jednak teren wokół nich był bardzo zaśmiecony. Zebrano 12 worków śmieci, krzesło biurowe i szybę samochodową.

Uczestnicy akcji mówią, że najwięcej śmieci było w okolicach furtki wejściowej do ogródków działkowych przylegających do Glinianek, a z rodzaju śmieci wynikało, iż były to śmieci pozostawione właśnie przez działkowiczów. Organizatorzy akcji apelują do nich, aby nie działali na zasadzie, że ich ogródki działkowe mają być piękne i wysprzątane, a za płotem może być wysypisko śmieci.

– Wszyscy musimy dbać o przyrodę, środowisko i czystość naszej planety – mówią organizatorzy akcji sprzątania. (der)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here