Sawin plus

Gmina Sawin jako jedna z nielicznych w województwie i jedyna w powiecie chełmskim dostanie pieniądze w ramach rządowego programu Senior Plus. Za prawie 300 tys. zł przebudowane i wyposażone zostaną pomieszczenia na potrzeby klubu seniora. Przynależność partyjna wójta Dariusza Ćwira zaprocentowała. Co widać było gdy jako jedyny wójt z naszego regionu reprezetował lubelskie podczas inauguracji rządowego programu w ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Umowy na budowę dziennych domów dla seniorów w ramach rządowego programu „Senior Plus” podpisano w ubiegły czwartek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Województwo lubelskie reprezentował wojewoda Przemysław Czarnek, burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego oraz wójt Sawina, Dariusz Ćwir. W pierwszym, tegorocznym rozdaniu w województwie powstanie siedem nowych domów i klubów seniora. W naszym powiecie tylko Sawin „załapał się” na to dofinansownie.
– Dostaniemy 216 tys. zł oraz wyłożymy 54 tys. zł środków własnych na przebudowę i doposażenie pomieszczeń dla seniorów w budynku ośrodka zdrowia w Sawinie – mówi D. Ćwir.
Wcześniej pomieszczenia zajmowała spółdzielnia socjalna Vita Solis. W ramach projektu wykonane zostaną podjazdy i parking przed wejściem do budynku, remont pomieszczeń i zakupione zostaną nowe meble. (sep)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here