Ścieżka zaczęła się sypać

– Droga dla rowerów po południowej stronie ul. Elsnera, zaraz za rondem im. W. Pola, dosłownie zaczęła się rozsypywać. Prawdopodobnie to wina śmieciarek, które dojeżdżają tędy do stojących przy chodniku koszy – podejrzewa pan Karol, rowerzysta z Czechowa.


Przypomnijmy, że ścieżki rowerowe powstały po obu stronach tej ulicy raptem kilka lat temu. Zbudowano je jednak z zaledwie jednej warstwy asfaltu, a nie jak obecnie przyjęto z dwóch. Na zdjęciach, które przysłał nam pan Karol, widać drobne spękania, a w kilku miejscach wyraźne wykruszenia asfaltu. Taka usterka faktycznie może wynikać m.in. z wjazdu na ścieżkę zbyt ciężkiego pojazdu.

Urzędnicy jednak tego nie przesądzają. – Trudno wskazać dziś bezpośrednią przyczynę tych uszkodzeń – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Rowerzyści powinni być jednak zadowoleni, bowiem w efekcie naszej interwencji trasa szybko zostanie przywrócona do bezpiecznego użytkowania. – Zlecono już naprawy w tym miejscu i będą one wykonane do końca miesiąca – zapewnia Góźdź. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here