Seanse kinowe w odnowionej sali

Od 12 lutego br. Centrum Kultury Filmowej „Zorza” w Chełmie wznowiło seanse. Filmy na dużym ekranie można oglądać w reżimie sanitarnym przy połowie zajętych miejsc na widowni.

Przed epidemią chełmianie chętnie wybierali się na seanse do „Zorzy”, ale potem sale świeciły pustkami. W trakcie wymuszonej epidemią przerwy w funkcjonowaniu „Zorzy” przeprowadzono prace remontowo-adaptacyjne. Wykorzystano ten czas po to, aby na widzów, którzy wrócą do „Zorzy” czekało kilka niespodzianek. Dla ułatwienia zachowania czystości w Centrum Kultury Filmowej „Zorza” wymieniono wykładzinę, stosując dwa rodzaje materiałów: wykładzinę dywanową oraz PCV.

Zamontowano też tzw. pętlę indukcyjną, wspomagającą działanie indukcyjnych aparatów słuchowych. Dzięki temu osoby używające takich urządzeń będą mogły cieszyć się dobrą jakością dźwięku kinowego.

Otwarcie kin, teatrów umożliwiono na razie na dwa tygodnie. Potem w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej okaże się, czy będzie to przedłużone. (mo, fot. UM Chełm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here