Z sejfu ukradł prawie 8 tysięcy

Krasnostawscy policjanci poszukują mężczyzny, który kilka dni temu dostał się do sejfu jednego ze sklepów sportowych i ukradł z niego pieniądze i bony towarowe o łącznej wartości 7,6 tys. zł. Najprawdopodobniej pomagała mu młoda kobieta.

Do zdarzenia doszło 21 września ok. godz. 17.40. – Do sklepu sportowego w jednej z galerii handlowych w Krasnymstawie wszedł mężczyzna i, wykorzystując nieuwagę sprzedawców, dostał się do pomieszczenia socjalnego – opowiada Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. – Następnie włamał się do znajdującego się tam sejfu, skąd skradł pieniądze oraz bony towarowe o łącznej wartości ponad 7,6 tys. zł.
Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że sprawcą był najprawdopodobniej młody mężczyzna, ubrany w jasną koszulę i ciemne spodnie. Na głowie miał czapkę z daszkiem, nosił okulary. Zachowanie sprawcy zarejestrowała sklepowa kamera, a nagranie trafiło do krasnostawskich policjantów. – Poszukujemy też młodej kobiety, która prawdopodobnie pomagała w dokonaniu kradzieży – mówi Wasilewski.
Osoby, które rozpoznają mężczyznę lub kobietę ze zdjęć, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Krasnymstawie – tel. 82 575 62 10 lub najbliższą jednostką policji tel. 997 i 112. (kg)