Sekretarz Taras

Beata Taras wygrała konkurs na sekretarza gminy Kamień. To jedna z najbardziej doświadczonych urzędniczek tej gminy.

Sekretarzem w gminie Kamień w latach 2015-2018 była Joanna Jabłońska. Potem została wybrana na wójta gminy Leśniowice. W tym samym czasie gospodarzem gminy Kamień został Dariusz Stocki, który na swojego zastępcę wyznaczył doświadczoną urzędniczkę gminy Kamień – Beatę Taras. W urzędzie w Kamieniu pracuje ona od 1986 r. i tylko jeden urzędnik w gminie ma o kilka miesięcy dłuższy od niej staż pracy w tym miejscu. W ostatnim czasie na stanowisku sekretarza był wakat.

Osoba, która może pełnić tę funkcję powinna mieć odpowiedni staż pracy na stanowisku kierowniczym. Niedawno wójt Stocki ogłosił konkurs na to stanowisko sekretarza. Wymagano m.in. wyższego, magisterskiego wykształcenia, co najmniej 10-letniego stażu pracy na stanowisku urzędniczym, w tym co najmniej 2-letniego na kierowniczym. Były dwie oferty. Tylko jedna – Beaty Taras – spełniała wymagania formalne.

Przeszła ona do kolejnego etapu postępowania konkursowego, czyli do rozmowy kwalifikacyjnej. Rozmowa ta odbyła się w ubiegłym tygodniu i pani Taras przeszła ją pomyślnie. W uzasadnieniu jej wyboru na sekretarza czytamy, że komisja konkursowa stwierdziła, iż B. Taras wykazała się znajomością przepisów i zagadnień wymaganych na tym stanowisku, a wykształcenie, poziom wiedzy merytorycznej i cechy osobowości gwarantują prawidłowe wykonanie powierzonych obowiązków. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here