Sekretarz z Uścimowa

Renata Stangryciuk, była wicewójt gminy Uścimów, zostanie nowym sekretarzem miasta Krasnystaw.

Kiedy w listopadzie 2018 r. Robert Kościuk został nowym burmistrzem Krasnegostawu, pewne było, że w urzędzie miasta dojdzie do zmian kadrowych. Jak zwykle w takich przypadkach, dotknęły one tzw. wyższą kadrę kierowniczą. Z pracą szybko pożegnał się wiceburmistrz Edward Kawęcki, którego zastąpił Wojciech Kaczmarczyk.

Sekretarz Krzysztof Gałan nie czekał na odwołanie, przystąpił do konkursu na sekretarza gminy Krasnystaw, wygrał i z początkiem roku także opuścił magistrat. Przez trzy tygodnie nie było wiadomo, kogo Kościuk powoła na jego miejsce.

Burmistrz wygadał się na dopiero na ostatniej (24 stycznia) sesji rady miasta, podczas której poinformował, że nowego sekretarza nie wyłoni konkurs, a zwykłe przeniesienie ze stanowiska w innym urzędzie, w tym przypadku urzędzie gminy Uścimów w powiecie lubartowskim. Nowym sekretarzem miasta Krasnystaw ma bowiem zostać sekretarz gminy Uścimów Renata Stangryciuk.

– Dowiedziałam się, że jest szansa na pracę w urzędzie miasta Krasnystaw i postanowiłam z niej skorzystać – mówi Nowemu Tygodniowi Stangryciuk, która pracę na nowym stanowisku rozpocznie 18 lutego. Renata Stangryciuk pochodzi spod Chełma, ma spore doświadczenie urzędnicze i samorządowe.

Była inspektorem Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie, pracowała w starostwie w Opolu Lubelskim, była wicewójtem gminy Uścimów, a ostatnio jej sekretarzem. (kg)