Sekretarza nie wyłonili

Dwie osoby złożyły aplikacje w konkursie na sekretarza gminy Żmudź. Wymogi były spore i żaden z kandydatów ich nie spełnił.

Pod koniec grudnia ub.r. wójt Edyta Niezgoda ogłosiła konkurs na sekretarza. Od kilku miesięcy na tym stanowisku jest wakat. Wymogiem niezbędnym dla kandydatów było m.in. posiadanie wykształcenia wyższego magisterskiego w zakresie prawa i co najmniej 10-letniego stażu pracy na stanowisku urzędniczym. Kandydat musiał wykazać się poświadczoną certyfikatem znajomością języka angielskiego i posiadać prawo jazdy kat. B. Wśród wymagań dodatkowych była biegła obsługa komputera, znajomość przepisów prawa m.in. w zakresie ustawy o samorządzie gminnym, a także systemie oświaty, finansach i zamówieniach publicznych. Termin składania podań minął 4 stycznia. Do urzędu wpłynęły dwie aplikacje, z czego jedna niekompletna i po terminie. Żaden z zainteresowanych nie spełniał wymogów formalnych.
– Powtórzymy procedurę konkursową – mówi wójt Niezgoda. – Będziemy musieli poradzić sobie bez sekretarza jeszcze przez jakiś czas.
Wójt musi zdecydować czy w następnym konkursie pozostawić dość wyśrubowane wymagania konkursowe czy je obniżyć. Obstaje raczej za pierwszym rozwiązaniem, ale ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęła. – Wymagania są spore, stawiamy na jakość, więc chcielibyśmy mieć fachowca na stanowisku sekretarza, a mój zastępca postawił poprzeczkę wysoko – mówi Niezgoda. (mo)