Seniorzy z łezką w oku

Były biało-czerwone kokardy, patriotyczne piosenki i wiersze. Najmłodsze i najstarsze pokolenie razem obchodziło Święto Niepodległości w Domu Dziennego Pobytu. Nie zabrakło wzruszeń.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 odwiedziły seniorów z Domu Dziennego Pobytu w czwartek (9 listopada). Z okazji Święta Niepodległości przygotowały występ, który zachwycił widownię. Seniorzy, często samotni i pozbawieni kontaktu z bliskimi, nie kryli wzruszenia słuchając patriotycznych pieśni w wykonaniu zespołu muzycznego „Iskierki” i wierszy recytowanych przez 5-latków z grupy „Żabki”.
To nie pierwsze takie międzypokoleniowe spotkanie przedszkolaków z seniorami. PM nr 5 od blisko dwudziestu lat współpracuje z zaprzyjaźnionym Domem Dziennego Pobytu przy ul. Ogrodowej.
– Spotkania z seniorami to dla dzieci wspaniała lekcja nauki akceptowania i tolerancji wobec ludzi starszych oraz uczenia empatii w stosunku do drugiego człowieka. To okazja do poznawania tradycji i obyczajów oraz do wspólnego ich kultywowania. To niezapomniane chwile, które dostarczają radosnych i niezapomnianych przeżyć zarówno przedszkolakom, jak i podopiecznym Domu Dziennego Pobytu – mówi Dorota Jankowska, nauczycielka z PM nr 5, która przygotowała przedszkolaki do występu. (mg)