Seniorzy przedszkolakom

Pomimo pandemii i zawieszenia zajęć stacjonarnych uczestnicy Dziennego Domu Senior+ „Przystań” z Sawina cały czas są aktywni. W trakcie alternatywnych zajęć seniorki intensywnie pracowały w domu. A efektami swojej pracy podzieliły się z przedszkolakami w Dniu Dziecka.

– Seniorki robiły na drutach, szydełkowały, szyły, haftowały i wiązały makramy. Powstało wiele pięknych prac, między innymi maskotki, misie, poduszeczki, kotki i króliczki, które postanowiliśmy przekazać dzieciom z Przedszkola Samorządowego w Sawinie. Placówki od początku współpracują ze sobą a dzieci i Seniorzy przed pandemią często spotykali się na organizowanych zajęciach integracyjnych – mówi Karolina Kaszczuk, kierownik DD Senior +.

Ponieważ spotkania w trakcie pandemii są bardzo utrudnione, seniorzy zdecydowali się na zorganizowanie konkursu plastycznego dla przedszkolaków pt: „Moje zabawy z babcią i dziadkiem”. Głównym celem była integracja międzypokoleniowa oraz wzmocnienie więzi rodzinnych i podkreślenie roli osób starszych.

W zabawie wzięło udział 32 dzieci, których prace zostały podzielone na kategorie wiekowe: 3-latki, 4-latki, 5-latki i 6-latki. Komisja konkursowa, składająca się z uczestników i pracowników DD Senior+ wyłoniła laureatów. Zwracano szczególną uwagę na interpretację tematu konkursowego oraz samodzielność wykonywanych prac. Wszystkie dzieci biorące udział w zabawie otrzymały nagrody przygotowane przez seniorów oraz słodycze zakupione między innymi dzięki wsparciu grupy projektowej z Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Lublinie.

Nagrody i słodkie upominki zostały wręczone dzieciom 1 czerwca. – Wystawę prac naszych milusińskich można podziwiać stacjonarnie w holu głównym Urzędu Gminy w Sawinie oraz on-line na stronie Facebook Dzienny Dom Senior+ „przystań” w Sawinie – zachęcają pracownicy placówki. (reb)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here