Seniorzy szturmują!

Zainteresowanie organizującym się dopiero, klubem seniora „Sławin” przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Mieszkańcy zachodniej dzielnicy miasta wciąż mogą dołączać do grupy starszych lublinian uczęszczających na zajęcia w Zespole Szkół nr 12 przy ulicy Sławinkowskiej 50. W planach są m. in. ćwiczenia rehabilitacyjne, kursy w zakresie obsługi komputera, zajęcia muzyczne, ale i wspólne wyjścia do kina czy opery.
Tylko w dwóch spotkaniach organizacyjnych, które odbyły się przed tygodniem, uczestniczyło ok. 70 osób. O kiełkującej inicjatywie dowiedzieliśmy się z rady dzielnicy Sławin, która stara się o uruchomienie tego typu placówki. – Zabiegaliśmy mocno u prezydenta miasta o stworzenie u nas klubu seniora. To dopiero początek inicjatywy mieszkańców dzielnicy. Czekamy na dalsze informacje celem poszerzenia zakresu działalności klubu. Po organizacji nastąpi uroczyste otwarcie – mówi Jadwiga Mach, przewodnicząca rady dzielnicy Sławin.
Zajęcia będą odbywały się w salach Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Lisa i Sławinkowskiej.
Te dotyczące zagadnień psychologicznych i warsztaty muzyczne prowadził będzie Tomasz Kopacz, a warsztaty plastyczne – Katarzyna Bauer. Nie zabraknie chwil na wymianę zawodowych czy podróżniczych doświadczeń. Nad inicjatywą czuwa koordynatorka Iwona Majczak, z Zespołu Ośrodków Wsparcia oraz dyrektor instytucji. Warsztaty planowane są na czwartki, w godz. 15-18. Do tego dojdą kolejne, dotyczące obsługi komputera i sportowo-rehabilitacyjne.
– Liczę, że będziecie państwo częstymi gośćmi. Do dyspozycji mamy salki plastyczne, siłownię, obserwatorium astronomiczne na godziny wieczorne – mówił na spotkaniu w czwartek dyrektor ZS Lucjan Miciuk. Program zajęć dla seniorów będzie dopasowany do planu lekcji uczniów, którzy mają tutaj „niepisane” pierwszeństwo
Klub seniora na Sławinie to jeden z trzech planowanych do otwarcia klubów dla emerytów (kolejne tworzą się w Głusku i Dziesiątej). Po ich inauguracji w Lublinie będzie 10 tego typu placówek. Do tego dochodzą również tzw. ośrodki dzienne.BCH