Sensacja wisiała na włosku

Siatkarze Mickiewicza napsuli w ćwierćfinałach mnóstwo krwi faworyzowanej LUK Politechnice

Siatkarze pierwszoligowej LUK Politechniki Lublin awansowali do półfinałów play-off, ale nie bez trudu. Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza, najlepsza ekipa sezonu zasadniczego, by wyeliminować Mickiewicza Kluczbork, ósmy zespół po rundzie zasadniczej, potrzebowali aż trzech spotkań. Ostatnią, czwartkową potyczkę ćwierćfinałowej serii, dającą awans akademicy wygrali dopiero po tie-breaku.


– Musieliśmy włożyć dużo pracy, aby odnieść zwycięstwo – przyznał po meczu Dariusz Daszkiewicz, trener LUK Politechniki. – Zagraliśmy nierówne spotkanie. W pierwszym secie popełniliśmy jedenaście błędów. W drugim mieliśmy 71% skuteczności w ataku, ale zespół z Kluczborka – 78%. Zabrakło nam trochę zagrywki. Potem zeszliśmy trochę z siły, aby dać pograć zespołowi z Kluczborka, co było korzystne. Nasza skuteczność w meczu zamknęła się na poziomie 62%, a rywali na poziomie 47%, więc przewaga w ataku była po naszej stronie – dodał lubelski szkoleniowiec.

Mickiewicz rozegrał z LUK Politechniką trzy świetne mecze i napsuł głównemu faworytowi do awansu mnóstwo krwi. – Był o krok od tego, aby sprawić dużą niespodziankę. Wielkie słowa uznania należą się mojemu zespołowi, który wytrzymał trudne chwile. W meczu w Kluczborku gładko prowadziliśmy 2:0, a potem nasza gra stanęła. Tym razem była duża presja na nas. Ten mecz też nie do końca dobrze się dla nas układał. Musieliśmy włożyć dużo pracy, aby odnieść zwycięstwo – podkreślił po czwartkowym meczu trener D. Daszkiewicz. MAG

LUK Politechnika Lublin – Mickiewicz Kluczbork 3:2 (25:21, 17:25, 25:17, 26:28, 15:7)

LUK Politechnika: Rusin (16), Romać (18), Sobala (9), Pająk (2), Stajer (10), Mehić (26), Majstorović (libero) oraz Cabaj (libero), Durski, Szaniawski (1), Wachnik, Ziobrowski.
Mickiewicz: Frankowski (10), Lewandowski (13), Bułkowski (10), Toma (3), Owczarz (1), Sternik (6), Jaskuła (libero) oraz Łysiak (libero), Szmajduch (8), Mucha, Biegun (4), Kulik (15).
Stan rywalizacji: 2-1 dla LUK Politechniki, która awansowała do półfinałów play-off.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here