Na Serbinowie będą boiska

Dobra wiadomość dla mieszkańców osiedla Serbinów w Krasnymstawie. Jeszcze w tym roku powstanie tu wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią. O inwestycję skutecznie zabiegał radny Marcin Wilkołazki.

Nawierzchnia boiska w Serbinowie od dłuższego czasu pozostawia do życzenia i zniechęca do aktywności fizycznej. – Ale, co gorsze, mnogość występujących tam nierówności i ubytków sprzyja powstawaniu urazów u korzystających z niego dzieci i młodzieży – zauważa Marcin Wilkołazki, radny miasta Krasnystaw. – Warto mieć na uwadze fakt, że po sukcesie, jaki osiągnęła nasza reprezentacja narodowa w tegorocznych Mistrzostwach Europy w piłce nożnej, popularność tej gry wśród dzieci i młodzieży automatycznie wzrosła.

Wilkołazki zniszczonym boiskiem zaczął się interesować już rok temu. Latem 2015 r. wspólnie z Bartłomiejem Witkowskim ze stowarzyszania Narodowy Krasnystaw zgłosił modernizację boisk na osiedlach Chmielna I i Chmielna III, czyli Serbinowie właśnie, poprzez budowę na nich syntetycznej nawierzchni, jako zadanie do realizacji w 2016 r. w ramach budżetu obywatelskiego. – Niestety, mimo że ten wniosek spełniał wszystkie wymogi formalne i merytoryczne, to jednak został odrzucony przez zespół opiniujący, powołany zarządzeniem burmistrza Krasnegostawu. W związku z tym pod koniec września 2015 r. złożyłem oficjalny protest, a następnie odpowiednią interpelację na sesji rady miasta – opowiada radny. Kolejnym krokiem Wilkołazkiego było złożenie na październikowej sesji rady miasta interpelacji w sprawie zarezerwowania w budżecie Krasnegostawu na rok 2016 środków finansowych na przeprowadzenie modernizacji ogólnodostępnych boisk zlokalizowanych na osiedlach mieszkaniowych. – Ponadto złożyłem w tej sprawie również wniosek podpisany przez 300 mieszkańców Krasnegostawu – przypomina. Ostatnimi działaniami Wilkołazkiego było doprowadzenie do zabezpieczenia niezbędnych środków w budżecie miasta na rok 2016 jako tzw. rezerwy celowej z przeznaczeniem na remont boiska na osiedlu Serbinów. – W efekcie w ostatnim czasie podpisana została odpowiednia umowa z Krasnostawską Spółdzielnią Mieszkaniową umożliwiająca rozpoczęcie działań związanych z realizacją tej inwestycji. Trwają prace projektowe oraz działania związane z uzyskaniem odpowiednich pozwoleń i możemy się spodziewać, że niedługo po wakacjach nowe boisko będzie gotowe – zapowiada radny. (kg)