Seria alarmów bombowych w szkołach

Siedem szkół z terenu powiatu krasnostawskiego otrzymało alarm o podłożeniu bomby. Na szczęście, podobnie jak w wielu tego typu przypadkach, zakończyło się na strachu. – Informacje były fałszywe – mówi Jolanta Babicz z policji w Krasnymstawie.

Wiadomości o bombach ukrytych w plecakach uczniów dotarły do szkół mailowo w czwartek. – Podobną informację otrzymało siedem placówek oświatowych z terenu powiatu krasnostawskiego – mówi Jolanta Babicz, rzecznik policji w Krasnymstawie. Alarmujące maile przyszły do: SP z Siennicy Nadolnej, ZS nr 2 w Krasnymstawie, SP w Krupem, ZS w Żółkiewce, SP w Gorzkowie, SP w Siennicy Różanej oraz ZS CKR w Siennicy Różanej.

– Każdy przypadek oczywiście sprawdzono, żadnych ładunków wybuchowych na szczęście nie wykryto – podkreśla Babicz. Dyrektorzy szkół nie zdecydowali się na ewakuacje uczniów. Ustalenie sprawców podobnych „żartów”, do których dochodzi niestety regularnie, jest bardzo trudne. Maile przychodzą zazwyczaj z zagranicznych serwerów. A koszty, jakie z tego tytułu niepotrzebnych interwencji ponosi policja, czy straż pożarna, są spore. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here