Seria podtrzymana!

Kinga Achruk z 24 golami jest drugą snajperką MKS Perła w obecnym sezonie. Lepsza, z 33 trafieniami w lubelskiej drużynie, jest tylko Marta Gęga

MKS Perła Lublin wciąż pozostaje jedynym zespołem niepokonanym w PGNiG Superlidze Kobiet! W 8. serii spotkań lublinianki zdecydowanie wygrały w miniony czwartek na wyjeździe z Młynami Stoisław Koszalin.

Dzięki zwycięstwu, przy równoczesnej porażce Metraco Zagłębie w Jarosławiu z JKS, podopieczne trenera Roberta Lisa mają już 9 punktów przewagi nad zajmującymi drugie miejsce w tabeli lubiniankami.

Od początku czwartkowego meczu Perełki grały zdecydowanie w obronie i skutecznie w ataku. Kolejne bardzo dobre zawody rozgrywała będąca ostatnio w wyśmienitej formie Marta Gęga – zdobywczyni 9 bramek oraz tytułu MVP spotkania.

MKS do przerwy wygrywał różnicą trzech bramek 12:9. W drugiej połowie mistrzynie jeszcze bardziej podkręciły tempo, sukcesywnie powiększając przewagę. Ostatecznie lublinianki wygrały potyczkę różnicą aż 12 bramek – 31:19 i spokojnie mogły myśleć już o niedzielnym, kolejnym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów z CSM Bukareszt (to spotkanie zakończyło się po zamknięciu tego wydania).

Młyny Stoisław Koszalin – MKS Perła Lublin 19:31 (9:12)

Młyny Stoisław: Sach, Filończuk, Prudzienica – Han 2, Urbaniak 1, Mazurek 3, Mączka 3, Tracz 2, Haric 1, Wołownyk 3, Rycharska, Nowicka 1, Smolinh, Borysławska, Tomczyk 1, Adriichuk 2.

MKS Perła: Gawlik, Besen – Olek 1, Łabuda 3, Szarawaga 4, Moldrup 3, Gęga 9, Matuszczyk 1, Królikowska, Nocuń 2, Nosek 1, Gadzina 1, Blażević 4, Achruk 2.
Kary: Koszalin – 6 minut, MKS Perła – 6. Sędziowie: Michał i Robert Orzech (obaj z Bronicy).

Pozostałe mecze 8. kolejki PGNiG Superligi:

Eurobud JKS Jarosław – Metraco Zagłębie Lubin 25:23 (15:12) * mecze: Start Elbląg – Ruch Chorzów i Piotrcovia – KPR Gminy Kobierzyce zakończyły się po zamknięciu tego wydania.

1. MKS Perła 8 24 228-180
2. Zagłębie 8 15 217-185
3. Kobierzyce 7 12 176-173
4. Eurobud JKS 8 11 208-215
5. Start 7 10 176-176
6. Koszalin 8 9 200-199
7. Piotrcovia 7 6 155-183
8. Ruch 7 3 157-206

W następnej kolejce – 6 listopada: MKS Perła – Ruch (godz. 18:00).