Seria zdarzeń z rowerami

Zachowajmy ostrożność – apelują chełmskie służby mundurowe. W ubiegłym tygodniu do szpitala trafili dwaj rowerzyści – ofiary wypadków drogowych. Był też przypadek, kiedy to rowerzysta wjechał w pieszą na bulwarze.

Najpoważniejszy wypadek z udziałem rowerzysty miał miejsce w czwartek rano (27 maja, około godziny 7), przy al. Armii Krajowej, na wysokości „Kameny”.

– Policjanci wstępnie ustalili, że 46-letnia kierująca samochodem marki Suzuki Swift potrąciła przejeżdżającego przez przejście dla pieszych 47-letniego rowerzystę. Miało to miejsce, gdy na sąsiednim pasie ruchu inni kierujący zatrzymali się w celu przepuszczenia rowerzysty. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala – informuje sierżant Angelika Głąb-Kunysz z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Nie dalej jak dzień wcześniej, w środę (26 maja), doszło do dwóch innych incydentów z udziałem cyklistów. Jadąca ścieżką rowerową wzdłuż Uherki 63-latka na rowerze, na przejściu przy ul. Ogrodowej wjechała w bok przejeżdżającego samochodu. Kobieta, m.in. z urazem nogi, została zabrana na SOR.

Również w środę po południu w rejonie bulwaru nad Uherką patrol straży miejskiej zauważył dwie kobiety siedzące na drodze dla rowerów. Po krótkiej rozmowie okazało się, że jedna z nich została potrącona przez mijającego ją rowerzystę. Uskarżała się na ból nogi, nie mogła chodzić. Strażnicy miejscy wezwali pogotowie ratunkowe, a karetka przetransportowała poszkodowaną do szpitala.

– Pogoda sprzyja do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, dlatego apelujemy do rowerzystów o rozsądek, wyobraźnię i odpowiedzialność podczas jazdy, a do kierujących samochodami o zwrócenie szczególnej uwagi na cyklistów, ponieważ oni w zderzeniu z naszym pojazdem nie mają najmniejszych szans – dodaje sierżant Głąb-Kunysz. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here