Sesja ekspresowa

Cztery uchwały „stanęły” na środowej sesji Rady Gminy Stary Brus. Najbardziej kontrowersyjna okazała się ta w sprawie podziału gminy na okręgi wyborcze. Względy matematyczne i statystyczne zdecydowały, że Skorodnica i Kamień nie będą samodzielnymi okręgami.

Środowa (28 marca) sesja była bardzo szybka, trwała niecałą godzinę. Nic w tym dziwnego, skoro samorządowcy pochylili się tylko nad czterema projektami uchwał, a żaden z nich nie zgłosił interpelacji. Najbardziej dyskusyjny okazał się punkt o ustaleniu okręgów wyborczych. – Z czystej matematyki wynika, że musimy „zrobić” dwóch radnych w Dominiczynie, a Skorodnicę i Kamień połączyć z większymi miejscowościami – mówi wójt Paweł Kołtun. – Zdajemy sobie sprawę, że mieszkańcy tych wiosek będą pokrzywdzeni, ale nie ma innej możliwości. Dlatego w zbliżających się wyborach Kamień zostanie dołączony do Marianki, a Skorodnica do Nowego Brusa – tłumaczy wójt.
Radni podjęli też uchwały o zmianach w budżecie, wieloletniej prognozie i finansowej i w sprawie zmian regulaminu wynagradzania nauczycieli. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here