Sesja na szybko

Zwołana w ostatniej chwili sesja rady miasta wywołała kontrowersję wśród opozycji. – Co takiego pilnego wydarzyło się, że trzeba ściągać radnych do magistratu, gdy szaleje epidemia? – dociekali.

Na wtorek, 31 marca, przewodniczący Rady Miasta Chełm Longin Bożeński nieoczekiwanie, w trybie nadzwyczajnym, na wniosek prezydenta Jakuba Banaszka, zwołał sesję. Radni opozycji mówią, że w poniedziałek do południa jeszcze nic nie wiedzieli o tym, że następnego dnia ma odbyć się sesja. Niektórzy dowiedzieli się jeszcze później. – O tym, że na wtorek zostało zwołane posiedzenie rady miasta, dowiedziałem się w poniedziałek o 18.30 – mówił Marek Sikora, szef klubu radnych Koalicji Obywatelskiej.

Przewodniczący Bożeński zapewnia, że wszyscy radni o terminie sesji dostali powiadomienia na aplikację e-sesja, tak jak to jest od kilku miesięcy. – Dodatkowo do przedstawicieli poszczególnych klubów radnych wysłałem wiadomość SMS o zwołanym na wtorek posiedzeniu rady miasta, z prośbą, by poinformowali pozostałych radnych. Inna sprawa, że panie, które obsługują Biuro Rady Miasta, są na zwolnieniach lekarskich i być może z tego powodu te powiadomienia przyszły nieco później. W każdym bądź razie procedura została zachowana – mówi Longin Bożeński…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 06.04.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.