Sesja w magistracie

Radni w maseczkach, obowiązkowa dezynfekcja rąk, każdy w odległości 2 metry od siebie, bez udziału gości z zewnątrz i przedstawicieli mediów – tak ma wyglądać najbliższa sesja rady miasta, zaplanowana na czwartek 28 maja. Po ostatnim niezbyt udanym posiedzeniu zdalnym, przewodniczący rady Longin Bożeński zdecydował, że obrady odbędą się w sali konferencyjnej chełmskiego magistratu.

W najbliższy czwartek 28 maja odbędzie się dwudziesta siódma już w tej kadencji sesja rady miasta. Poprzednia miała miejsce miesiąc temu, a radni brali w niej udział głosując z domów. Zdalne posiedzenie nie zdało jednak egzaminu. Mieszkańcy oglądający plenarne posiedzenie nie widzieli i nie słyszeli kilku radnych, mimo że ich głos docierał do sali konferencyjnej urzędu miasta, w której obrady prowadził przewodniczący Longin Bożeński. Z identycznych programów, co miasto Chełm, korzystają też inne samorządy i te podobnych problemów nie miały.

Żeby znów nie powstał galimatias i każdy każdego widział oraz słyszał, najbliższa sesja rady miasta, a także komisje stałe, odbędą się już w sali konferencyjnej chełmskiego magistratu, z zachowaniem wszelkich obostrzeń. Radni mają siedzieć od siebie w odległości co najmniej 2 m, w dodatku w maseczkach, a przed wejściem na salę obowiązkowo zdezynfekują ręce.

Jak zapowiada przewodniczący Longin Bożeński, nie przewiduje udziału w posiedzeniu gości z zewnątrz, ani też przedstawicieli lokalnych mediów. Zarówno komisje, jak i obrady plenarne mają być transmitowane na żywo w Internecie. Porządek sesji zawiera 21 punktów.

Jako pierwsza zbierze się komisja rewizyjna. Początek posiedzenia o 8.00. Potem komisja oświaty, kultury i sportu, a na koniec odbędą się połączone obrady dwóch komisji, porządku publicznego i inwentaryzacji mienia komunalnego oraz budżetu i rozwoju gospodarczego. Sesja rozpocznie się o 12.30. (s)