Setne urodziny pani Marii!

Mieszkanka Dubienki, Maria Chil, świętowała setne urodziny. W zorganizowanej z tej okazji uroczystości uczestniczyła najbliższa rodzina, samorządowcy, proboszcz. Były życzenia, tort, kwiaty.

Pani Maria Chil urodziła się 8 marca 1920 roku na Wołyniu. W czasie II wojny światowej w latach 1942-1945 przebywała na robotach przymusowych w Niemczech. W 1946 r. wyszła za mąż za Henryka Chila. Małżeństwo zamieszkało w Kajetanówce w gminie Dubienka, gdzie wychowywało dwóch synów.

Rodzina prowadziła gospodarstwo rolne. W dniu setnych urodzin pani Marii towarzyszyła rodzina, samorządowcy, ks. Piotr Ciećkiewicz, proboszcz parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Dubience. Krystyna Deniusz-Rosiak, wójt gminy Dubienka, składając życzenia jubilatce, podkreśliła, że setne urodziny to piękna i skłaniająca do zadumy rocznica.

– Pani Marii dane było przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć radości, ale i trudów z nim związanych. To czas wypełniony pracą i poświęceniem dla rodziny i ojczyzny – mówiła wójt Deniusz-Rosiak, życząc jubilatce dalszych lat w dobrym zdrowiu oraz aby, każdy kolejny dzień był radosny, pełen życzliwości i miłości osób bliskich.

Do życzeń dołączyli się m.in.: Mieczysław Neczaj – przewodniczący Rady Gminy Dubienka, Krystyna Jagodzińska – sołtys Dubienki. Podczas uroczystości urodzinowej pani Marii wręczono list gratulacyjny od Mateusza Morawieckiego, premiera RP, w którym dziękuje on jubilatce za trudy minionych lat oraz lekcję życiowej wytrwałości. Uczestnicy uroczystości skosztowali pysznego tortu. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here