Siatkarze LUK Politechniki zagrali z kibicami w plażówkę

Siatkarze LUK Politechniki wspólnie ze swoimi kibicami świętowali wywalczony przed tygodniem awans do PlusLigi.


Z tej okazji zaprosili w czwartek najwierniejszych fanów do udziału w turnieju siatkówki plażowej w Centrum Sportowym Politechniki Lubelskiej przy ul. Nadbystrzyckiej.

Zwycięzcami czwartkowego turnieju została drużyna Wojciecha Sobali w składzie: Adam Skica, Sebastian Miskusek i Filip Grządka (wszyscy MKS Kraśnik), która w finale pokonała ekipę Szymona Seligi, z którym występowali Aleksandra Wieleba i Adrian Pyda.

Po turnieju  siatkarze LUK Politechniki służyli kibicom poradami. Nie zabrakło także wspólnych zdjęć i rozdawania autografów.

W ubiegłym tygodniu podczas spotkania prezesów klubów PlusLigi podjęte zostały kluczowe decyzje dotyczące sezonu 2021/2022. Rozgrywki wystartują 1 października, a ewentualny piąty mecz finału odbędzie się 14 maja 2022 roku. Z uwagi, że w sezonie 2022/2023 liga ma zostać powiększona do 16 ekip, po zakończeniu najbliższych rozgrywek ostatni zespół PlusLigi (14. miejsce) rozegra baraż z drugą drużyną TAURON 1.

Ligi, zwycięzca wywalczy awans bądź pozostanie w lidze. Dodatkowo w PlusLidze, po spełnieniu szeregu warunków, za rok ma wystąpić ekipa z Ukrainy – Barkom Każany Lwów. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here