Gdzie się uczyć, co studiować?

Wszyscy, którzy nie wiedzą, jaką ścieżkę kształcenia dalej obrać, będą mogli poszukać odpowiedzi w dniach 15-16 marca na Targach Edukacyjnych w Lublinie. To dwudniowe wydarzenie, które odbędzie się na terenie Targów Lublin, co roku przyciąga wielu zainteresowanych.


Przez dwa dni uczestnicy będą mogli poznać najnowsze oferty w edukacji, wziąć udział w wykładach motywacyjnych, poradzić się ekspertów. Odbędą się również wykłady pt. „Studia w Anglii”, „Australia – why not? What should I do to come to Australia?” oraz „Rośliny trujące w ogrodzie”. Z kolei przedstawiciele Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Lublinie poprowadzą warsztaty na temat poszukiwania pracy. Chętni będą mogli też wysłuchać w prelekcji o studiach w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Będą też oferty pracy, również pracy za granicą.
Imprezę umilą m.in. „Henryczki”, czyli Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Bychawy, zespół wokalny i taneczny z Zespołu Szkół nr. 5 im. Jana Pawła II w Lublinie oraz cheerleaderki z Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego WSEI Lublin. Oprócz nich z pokazem samoobrony zaprezentuje się XXVII LO im. Zesłańców Sybiru w Lublinie. Swoimi umiejętnościami bojowymi oraz musztrą pochwalą się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie. Natomiast ze specjalnym pokazem „Ostry dyżur” wystąpi technikum TEB Edukacja.
Szkoły LIDER zaprezentują się z programem „I Ty możesz zostać master chefem” oraz poprowadzą warsztaty z fryzjerstwa i wizażu. Zespół Szkół nr. 5 im. Jana Pawła II w Lublinie przygotuje zawody sportowe, konkursy i gry planszowe. Polski Instytut Kształcenia Optyków zaprosi na bezpłatne badanie wzroku i zachęci do skorzystania z serwisu okularów. Z kolei Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie zapozna wszystkich chętnych z tajnikami chemii.
W ramach targów organizatorzy przygotowali też dwa konkursy. Pierwszym będzie konkurs dla pełnoletnich uczniów, którzy będą mogli rywalizować o darmowy kurs na prawo jazdy kategorii B w firmie AUTO-HOLIK. Drugi konkurs jest dedykowany wszystkim uczestnikom targów. Nagrodami głównymi będą bilety do największego parku rozrywki w Polsce – Energylandii. Joanna Niećko