Siennica Biało-Czerwona

Kierowcy przejeżdżający w ubiegłym tygodniu przez gminę Siennica Różana przecierali oczy ze zdumienia. W kilku miejscowościach zawisły setki biało-czerwonych flag…

Biało-czerwone flagi pojawiły się m.in. przy trasie Chełm – Krasnystaw przez Siennicę Różaną. – W środę miałem w Krasnymstawie sprawę do załatwienia, nie lubię jeździć przez Rejowiec, więc pojechałem przez Pokrówkę i Siennicę Różaną – opowiada nam stały Czytelnik. – Ku mojemu zdziwieniu od miejscowości Żdżanne poprzez Zagrodę aż do samej Siennicy, na każdym słupie, każdej lampie wisiały biało-czerwone flagi. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem – dodaje.

Nie tylko liczba flag zaskoczyła kierowców, ale też i termin ich wywieszenia. – Dzień Flagi Narodowej i Trzeci Maja były tydzień temu, więc czemu te flagi wciąż wiszą? -dziwi się jeden z nich. Okazało się, że wywieszając flagi gmina Siennica Różana chciała uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Punktem kulminacyjnym obchodów była uroczystość, którą w niedzielę, 13 maja, zorganizowano w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Siennicy Różanej. W części artystycznej wystąpili m.in. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Siennicy Różanej i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego oraz Reprezentacyjny Zespół Wojska Polskiego. Fotorelacja z imprezy w kolejnym wydaniu Nowego Tygodnia. (kg)