Sierocki, Mirosław, Fedaczyński oraz mieszana sztafeta z rekordami

Trener Piotr Kitliński z AZS UMCS Lublin ze swoimi podopiecznymi, rekordzistami województwa lubelskiego – Michałem Sierockim (z lewej) na 60 m p.pł. oraz swoim synem Michałem, który legitymuje się najlepszymi wynikami w historii w regionie na 600 m i 1000 m.

Przed tygodniem na łamach „Nowego Tygodnia w Lublinie i Świdniku” informowaliśmy o nowych rekordach województwa lubelskiego ustanowionych w zakończonym niedawno halowym sezonie lekkoatletycznym przez kobiety. Dziś o osiągnięciach uzyskanych przez mężczyzn z lubelskich klubów.


– W sezonie 2020 ustanowione zostały cztery halowe rekordy województwa lubelskiego. Autorami wszystkich byli reprezentanci AZS UMCS Lublin – mówi trener Marek Ambroży Kitliński, który od lat prowadzi zestawienie najlepszych lekkoatletycznych rezultatów. Indywidualnie byli to Cezary Mirosław, Michał Sierocki i Rafał Fedaczyński oraz sztafeta mieszana 4 x 400 m, w składzie: Małgorzata Kołdej, Małgorzata Hołub-Kowalik, Cezary Mirosław i Szymon Żywko – dodaje szkoleniowiec.

Pierwszy rekord ustanowił w chodzie na 3 km Fedaczyński, który podczas Halowych Mistrzostw Śląska, które odbyły się 25 stycznia w czeskiej Ostrawie. Trzykrotny olimpijczyk pokonał dystans w 11:43,45. To o ponad 15 sekund szybciej od swojego poprzedniego rekordu, ustanowionego w Czechach dokładnie rok wcześniej.

Swoje najlepsze osiągnięcie, będące rekordem województwa lubelskiego, poprawił także w biegu na 300 metrów Cezary Mirosław. 9 lutego w Spale podopieczny trenera Marka Jarosa uzyskał 34,08, wynik o 0,18 s lepszy od tego z 2018 roku.

O 0, 04 s rekord LOZLA poprawił także w biegu na 60 metrów przez płotki Michał Sierocki. Trenowany przez Piotra Kitlińskiego płotkarz 14 lutego podczas mityngu w Berlinie zakończył rywalizację z rezultatem 7,94. Poprzedni najlepszy wynik w województwie należał od 1991 roku do Dariusza Mikołajczyka ze Startu Lublin, podopiecznego trenera Jerzego Wiercińskiego.

Ostatni, czwarty rekord województwa lubelskiego w halowym sezonie 2020 ustanowiła sztafeta mieszana 4 x 400 m AZS UMCS Lublin. Małgorzata Kołdej, Małgorzata Hołub-Kowalik, Cezary Mirosław i Szymon Żywko podczas mistrzostw Polski w Toruniu pokonali dystans w 3:31,95, zdobywając srebrny medal.

Sztafeta mieszana 4 x 400 m AZS UMCS Lublin, rekordziści LOZLA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here