Siódme miejsce dziewięciolatków BKS

Dziewięciolatki lubelskiego BKS, występujące pod szyldem Nigeria, zajęły siódme miejsce w rozgrywanym w Wałbrzychu ogólnopolskim finale Minimistrzostw Deichmann 2017.


Zespół rocznika 2008, prowadzony przed duet trenerski Michał Łuczak i Andrzej Wilczyński, w fazie grupowej nie dał rywalom najmniejszych szans, odnosząc komplet zwycięstw. Młodzi lublinianie pokonali kolejno Hiszpanię (Wałbrzych) 2:1, Holandię (Mysłowice) 5:0 i Urugwaj (Tychy) 3:0, zajmując pierwsze miejsce.
W 1/8 finału lubelska Nigeria rozprawiła się aż 6:1 z Urugwajem z Gorzowa Wielkopolskiego.
Pierwszą porażkę nasz zespół zanotował dopiero w ćwierćfinale, ulegając w rzutach karnych 1:2 Niemcom (Leszno). Następnie w meczu o prawo gry o piąte miejsce lublinianie przegrali, po zaciętej walce, z Hondurasem (Wrocław) 2:3.
Ostatecznie nasza drużyna, po zwycięstwie w karnych 3:2 z Brazylią (Gdańsk), została sklasyfikowana na siódmym miejscu.
– To dobry wynik, aczkolwiek pozostał niedosyt. Wiemy, że naszą drużynę stać było na czołową czwórkę. Gratulacje dla chłopców za to, co pokazali na boisku, za serce do walki – mówi trener Michał Łuczak.
Turniejem w Wałbrzychu zespół BKS rocznika 2008 zakończył niezwykle udany sezon.
– Zapisaliśmy na swoim koncie wiele sukcesów turniejowych, do tego zajęliśmy drugie miejsce w lidze orlikowej LZPN. Teraz najważniejsze przed zespołem, aby na tym nie spocząć, a odniesione sukcesy niech będą motywacją do dalszej wytężonej pracy – dodaje trener Łuczak.