Skanowanie przed seansem

Wielu chełmian wciąż gubi się w kwestiach dotyczących liczby publiczności i zasad wejść na koncerty i spektakle Chełmskiego Domu Kultury. Najlepiej być zaszczepionym i nie wliczać się do limitu. Certyfikaty są skanowane przed wejściem na widownię.

Uwagę naszego Czytelnika przykuła jedna z zapowiedzi wydarzeń kulturalnych zamieszczona na stronie internetowej Chełmskiego Domu Kultury. Chodziło o koncert polskiego zespołu, przy którym pojawiła adnotacja, że bilety sprzedawane są wyłącznie osobom zaszczepionym. Dlaczego? – pyta Czytelnik. Pracownicy ChDK tłumaczą, że sytuacja spowodowana była błędem podczas edycji artykułu na stronie internetowej ChDK.

– Cały komunikat powinien mieć brzmienie: „UWAGA – sprzedawane jest 30 procent miejsc na sali. Osoby zaszczepione nie wliczają się do tego limitu – odpowiadają w ChDK-u. – Ze względu na osiągnięcie tego limitu, obecnie sprzedawane są już tylko bilety wyłącznie dla osób zaszczepionych przeciwko Covid19!”. Właściwa treść została poprawiona od razu po odebraniu wiadomości mailowej. Oczywiście przepraszamy za nieporozumienie. Oznacza to, że nic nie zmienia się w zakresie zasad uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez ChDK. Wszystkie wydarzenia organizowane są z zachowaniem aktualnego Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Obecny limit miejsc to 30 procent publiczności – w przypadku sali widowiskowej Chełmskiego Domu kultury jest to 151 miejsc. Do tego limitu nie są wliczane osoby zaszczepione.

Przed wejściem na salę widowiskową ChDK-u i rozpoczęciem koncertu, seansu filmowego czy spektaklu pracownicy placówki sprawdzają certyfikaty szczepień, skanując je za pomocą czytników. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here