Skazani na bluesa w Chatce Żaka

6 października rozpocznie się VII Chatka Blues Festival , jedna z najciekawszych tego typu imprez w Polsce.


Przez dwa dni będzie można posłuchać w Chatce Żaka mistrzów bluesa, Pierwszego dnia festiwalu na scenie pojawią się trzy formacje. Green Grass w swojej twórczości łączy tradycje bluesa i rock’n’roll’a. W repertuarze znajdują się klasyczne bluesowe kawałki, ale też autorskie kompozycje zespołu. Drugim wykonawcą tego dnia będzie Maciej Lipina – wokalista, gitarzysta, autor i pedagog muzyczny, ale też i odtwórca roli Ryśka Riedla (wokalisty zespołu Dżem) w spektaklu „skazany na bluesa” w Teatrze Śląskim im. s. Wyspiańskiego w Katowicach. Podczas swojego koncertu zagra utworu z tego spektaklu. Dzień zakończy Demian Band. W swojej karierze koncertował w Ameryce Południowej, Europie, USA. Jego albumy: „Devil By My Side” i „Tattoo’d Fish” osiągnęły wysokie miejsca na amerykańskich listach bluesowych.
Z kolei w sobotę posłuchamy Czarnego Psa, czyli projektu Leszka Windera, który zaprasza do wspólnych koncertów cenionych muzyków. Muzyk m.in. gościnnie brał udział w nagraniach debiutanckiej płyty Dżem u „Cegła”. Zaraz później zagra Jan Galach Band. W ankiecie czytelników kwartalnika „Twój Blues” został wybrany „Zespołem Roku 2013”. Festiwal zakończy Monkey Junk. Kanadyjczycy czepią inspirację z twórczości takich legend muzyki, jak np. John Lee Hooker. Na swoim koncie maja już pięć płyt.
Koncerty będą rozpoczynały się ok. 20.00 w sali widowiskowej ACK Chatki Żaka. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Adam Bartoś – lubelski wokalista, autor tekstów i muzyki, wykonujący utwory inspirowane bluesem, jazzem i rockiem z lat 70-tych.
Bilety można kupić w pubie Rock Bar (ul. Radziszewskiego 17), w kasie Chatki Żaka oraz za pośrednictwem strony www.ebilet.pl. Ceny od 40 zł.
Joanna Niećko