Sklepik Charytatywny już działa

Masz niepotrzebne rzeczy, które są w dobrym stanie, ale z których już nie korzystasz? Chcesz tanio kupić ładny, używany drobiazg: ubranie, książkę, biżuterię czy bibeloty? Chcesz pomóc lokalnym organizacjom i wspomóc działalność dobroczynną? Nic prostszego, zapraszamy do pierwszego w Krasnymstawie Sklepiku Charytatywnego.

Sklep Charytatywny to forma wsparcia dla organizacji pozarządowych i prowadzonej przez nie działalności. Zajmuje się sprzedażą rzeczy używanych lub nowych przekazanych organizacji w akcie darowizny i jest prowadzony przez wolontariuszy. – W związku z tym w ofercie sklepu jest bardzo wiele różnorodnych przedmiotów w bardzo przystępnych cenach – mówi Alicja Barcikowska, która wpadła na pomysł organizacji sklepu. – Podstawową zasadą jego działania jest przekazanie całej zarobionej kwoty pieniędzy, po potrąceniu kosztów utrzymania sklepu, na cele charytatywne – dodaje.
Idea sklepików charytatywnych pochodzi z krajów anglosaskich i przyjęła się już w większych miastach Polski. Tego typu podmioty działają z powodzeniem w Warszawie, Krakowie, czy Lublinie. W Krasnymstawie sklep stworzyło Krasnostawskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych we współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi. – Mimo, że najczęściej towar w sklepie charytatywnym jest używany trudno porównać go do znanych z polskiej rzeczywistości ciuchlandów – zauważa Barcikowska. – Różnią się one między sobą tym, że nasz sklep nastawiony jest na dobroczynność, a nie zysk.
Rzeczy na sprzedaż przynoszą mieszkańcy Krasnegostawu i okolic. Ofiarowanie niepotrzebnych rzeczy zamiast wyrzucania ich na śmietnik przynosi korzyść środowisku, jest też formą pomocy – podkreśla.
W krasnostawskim sklepiku można kupić rękodzieło i przedmioty wykonane przez osoby niepełnosprawne. Więcej informacji pod numerem tel. 502 824 881 lub na facebookowym profilu „Sklepik charytatywny SKARBY SERCA”. (kg)