Skutecznie uderz w ból

Ból jest ostrzeżeniem i niekiedy zwiastunem groźnych w skutkach chorób. Jednak, gdy trwa zbyt długo, niekorzystnie wpływa na organizm, ograniczając wykonywanie codziennych czynności i odbierając radość z życia. Dlatego też walka z nim jest tak ważna w procesie leczenia. Musi być jednak prowadzona pod ścisłą kontrolą wykwalifikowanych specjalistów, którzy wspomagając się najnowocześniejszym sprzętem indywidualnie podejdą do pacjenta mówi lek. Michał Dobrzański, współwłaściciel Centrum Rehabilitacji Medycznej Fizjo-Med w Chełmie.


Fala uderzeniowa to przykład na to, że walka z bólem może okazać się zwycięska oraz przebiegać w sposób bezpieczny i dający szybkie i trwałe efekty terapeutyczne. Lekarze chętnie zlecają zabiegi pozaustrojową falą uderzeniową, bo rzeczywiście charakteryzuje ją bardzo wysoka skuteczność. W niektórych przypadkach są one na tyle efektywne, że odsuwają w czasie lub w ogóle zapobiegają operacjom po urazach czy zwyrodnieniach układu ruchu. Lista schorzeń, które można leczyć falą uderzeniową jest długa i obejmuje: bolesność barku, bolesność nadgarstka, zapalenie więzadła rzepki ( tzw. kolano skoczka), bóle przyczepów ścięgien (tzw. łokieć tenisisty czy golfisty), ostrogi kości piętowej, ból pourazowy kończyn (tzw. kolano biegacza), ból w okolicach bioder i pachwin, zapalenie powięzi podeszwowej, zapalenie przyczepów mięśni, dolegliwości związane ze ścięgnem Achillesa.
Pacjenci cierpiący na różnorodne dolegliwości bólowe zazwyczaj już po kilku krótkich zabiegach są zaskoczeni efektami, które udało się osiągnąć przy pomocy fali uderzeniowej. Warto podkreślić, iż może ona być skutecznym rozwiązaniem dla osób, u których inne formy fizykoterapii zawiodły.
Wielką zaletą fali uderzeniowej jest długotrwały efekt terapeutyczny, bezpieczeństwo oraz nieinwazyjność terapii. Wbrew ogólnej opinii profesjonalnie wykonany zabieg jest bezbolesny i dobrze tolerowany przez pacjentów.