Ślady w rzepaku

Kilku rolników poprosiło urzędników z gminy Kamień o pomoc. Chodzi o zniszczenia, które zauważyli na swoich uprawach po pracach przygotowawczych w ramach budowy drogi ekspresowej S12 Piaski – Dorohusk.

Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad szykuje się do wielkiej i długo oczekiwanej inwestycji – budowy odcinka trasy S12 Piaski – Dorohusk. Trasa ekspresowa będzie przebiegała w dużej części przez tereny rolnicze w Ignatowie, Ignatowie Kolonii, Rudolfinie, Pławanicach, Majdanie Pławanickim w gminie Kamień.

Od jesieni ub.r. okoliczni mieszkańcy zwracali uwagę, że podwykonawcy, prowadząc prace przygotowawcze, związane z budową ekspresówki, wykonują odwierty geologiczne. Kilku rolników zgłosiło się w ostatnim czasie do Urzędu Gminy Kamień, informując o szkodach w uprawach i prosząc o interwencję w tej sprawie.

– Mam sześciohektarową uprawę rzepaku i niestety mnóstwo tam śladów kół, spora część jest rozjeżdżona, został nieporządek, a ja nawet nie wiedziałem, że takie prace mają być tu prowadzone – mówi jeden z naszych rozmówców.

Dariusz Stocki, wójt gminy Kamień, informuje, że w związku z tego typu przygotowaniami do inwestycji drogowej wyrażono zgodę na korzystanie z działek czy dróg gminnych, ale w sprawie działek prywatnych wypowiadać się nie mógł i tego nie zrobił.

– Otrzymaliśmy od kilku rolników sygnały dotyczące szkód, dlatego zwróciliśmy się w tej sprawie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – mówi wójt Stocki. – Poinformowano nas tam, że zniszczenia upraw i wnioski odszkodowawcze, do których można dołączyć zdjęcia obrazujące te szkody, można kierować do lubelskiego oddziału GDDKiA, przy ul. Ogrodowej 21 lub do Biura projektowego TPF, przy ulicy Annopol 22 w Warszawie. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here