Ślimaczą się na Kościuszki?

Okoliczni przedsiębiorcy i mieszkańcy narzekają na przedłużający się remont ul. Kościuszki w Krasnymstawie. Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych zapewnia, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Kilka tygodni temu rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa części ul. Kościuszki w Krasnymstawie. Z jednej strony inwestycja cieszy nie tylko mieszkańców miasta, ale i sąsiadującej gminy Krasnystaw, z drugiej pojawiły się głosy, że drogowcy mocno się ślimaczą. – Ciągnie się to jak krew z nosa – mówi jeden z mieszkańców ul. Kościuszki.

– Dziwi mnie to tym bardziej, że nie ma zimy, temperatury sprzyjają robotom drogowym. Tymczasem od dłuższego czasu przejazd naszą ulicą jest bardzo utrudniony, czasem ciężko się dostać do domu – dodaje. Niepokoją się też okoliczni przedsiębiorcy. – Przez remont spadły nam dochody. Mniej ludzi robi zakupy – mówi właściciel jednego ze sklepów przy Kościuszki.

Marek Klus, dyrektor ZDP w Krasnymstawie, przekonuje, że prace idą zgodnie z planem. – Uprzejmie informuję, że termin oddania inwestycji pod nazwą przebudowa drogi powiatowej Pełczyn – Krasnystaw na odcinku od km 15888 do 17717 km oraz ul. Kościuszki do ul. Szkolnej, wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Poniatowskiego i Mickiewicza, planowany jest na październik 2020 r. – napisał do nas Klus. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here