Do Słonecznego Domu po dziurach

O konieczności przebudowy ul. Nałkowskich przypomina prezydentowi Lublina radny Piotr Popiel (PiS).
Sprawę podnoszą mieszkańcy rozbudowującego się w pobliżu osiedla „Słoneczny Dom”. Radnemu Popielowi zgłaszają, że życie utrudniają tu koleiny, poprzeczne wybrzuszenia, pozapadane studzienki kanalizacyjne, częściowy brak oświetlenia ulicznego. – „Odcinek od ulicy Romera do Żeglarskiej wymaga natychmiastowego remontu” – pisze radny Piotr Popiel, zaznaczając, że miasto nie wykonuje żadnych ruchów w tej sprawie od wielu lat. – Chodnik od strony rzeki jest zbyt wąski i zdezelowany, a stosunki własnościowe utrudniają jego poszerzenie – podkreśla radny.

Czekanie na budżet obywatelski

Na marginesie dodajmy, że projekt jego przebudowy od pętli przy Romera po Żeglarską przeszedł pozytywną ocenę miasta i będzie poddany głosowaniu w najbliższej edycji Budżetu Obywatelskiego, pod numerem M-113. Odcinek ma blisko 1,2 kilometra długości.
Warto też wspomnieć, że podobny problem utrudnia budowę chodnika po drugiej stronie, m. in. na odcinku od ulicy Biskupa Fulmana do Przedszkola nr 87. – Mogliśmy zrobić tylko do wysokości Biedronki przy ul. Woronieckiego. Kolejne remonty uzależnione są od spraw własnościowych, a do ich regulacji potrzeba wsparcia miasta – mówi Paweł Soczyński, przewodniczący zarządu dzielnicy Wrotków.

Miasto musi pomóc

Mankamentów, zwłaszcza na odcinku bliżej zalewu, jest więcej. Chodzi m. in. o pętlę nawrotową przy ul. Żeglarskiej. Powstała ponad dekadę temu, gdy nad zalew docierały dwie linie komunikacji miejskiej. Dziś dojeżdża tu sześć kursów, a nieutwardzone pobocze jest tak zdegradowane, że przy ulewie tworzą się tu małe bajorka.
– Mieszkańcy zgłaszają nam uwagi na temat stanu ulicy Nałkowskich, braku zatok w stronę miasta. Rada wnioskuje od pięciu lat o wpisanie jej przebudowy do budżetu miasta – dodaje Soczyński.
Nie dowiedzieliśmy się, czy i kiedy to może nastąpić. – Żeby myśleć o przebudowie, najpierw należałoby posiadać dokumentację takiego zadania – informuje Karol Kieliszek, z biura prasowego prezydenta.
BCH