Słoneczny Wrotków lśni świeżością

Słoneczny Wrotków to ulubione miejsce wakacyjnego wypoczynku lublinian

Na czwartek, 20 czerwca, czyli w Święto Bożego Ciała, planowane jest otwarcie sezonu w ośrodku Słoneczny Wrotków. Przed wakacjami kompleks został przebudowany, ale ceny za wstęp nie zmienią się w porównaniu do ubiegłorocznych.

Co się zmieniło na terenie ośrodka? – Niecki wszystkich basenów w kompleksie zostały wymienione na nowe. Dwa z nich będą miały na stałe podgrzewaną wodę dzięki zamontowanym pompom ciepła. Dodatkowo wszystkie będą mogły być dogrzewane dzięki specjalnej powłoce, którą będzie można przykryć wodę w basenach. Powłoka ta będzie także chroniła baseny przed wszelkimi zanieczyszczeniami, chociażby spadającymi z drzew czy nanoszonymi w czasie silnego wiatru – czytamy na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wymienione zostały też m.in. tzw. nogomyje, przez które należy przejść, kierując się do basenów.

Inauguracja sezonu została zaplanowana na czwartek, 20 czerwca. Wiemy, że cennik nie zmienił się w porównaniu do ubiegłorocznego. Dzieci do ukończenia 7. roku życia zapłacą za wstęp 7 złotych, młodzież do końca 18. roku życia – 14 zł, a dorośli – 21 zł. Czas przebywania na terenie kompleksu jest nielimitowany. Będzie on czynny codziennie od godziny 9 do godziny 20.

Przypomnijmy, że kompleks składa się z pięciu basenów rekreacyjnych o różnej wielkości: basenu pływackiego, basenu 25-metrowego, dwóch basenów 12-metrowych oraz 7-metrowego brodzika. „Na terenie obiektu znajduje się również 100-metrowa zjeżdżalnia ,,anakonda”, trójtorowa zjeżdżalnia rodzinna, zjeżdżalnia ,,cebula”, wodny plac zabaw, boisko do siatkówki, wyspa piratów – plac zabaw dla dzieci, restauracja oraz zaplecze sanitarne. Nadzór nad bezpiecznym i prawidłowym funkcjonowaniem kompleksu zapewniają wykwalifikowani ratownicy i wyposażona w monitoring służba ochrony” – czytamy na stronie MOSiR-u.

Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here