Słoneczny żar tylko podgrzał emocje

Karol Ostaszewski z WKK Warszawa mija linię mety

12. Lubelski Festiwal Rowerowy za nami. W ETI Bikefest Lublin 2019, odbywającym się w ramach Pucharu Polski MTB XCO i będącym także eliminacjami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, udział wzięło 181 osób z całej Polski.


Trasa tegorocznego Bikefest, organizowanego przez Lubelski Klub Kolarstwa Górskiego, była niezwykle wymagającą. Oprócz wytrzymałości i siły zawodnicy musieli wykazać się także wielkim hartem ducha, walcząc nie tylko z rywalami, ale także ze słonecznym żarem lejącym się z nieba (na dystansie około 2/3 długości rundy na stoku Globus nie było ani metra cienia).

Bezsprzecznie najpiękniejszą rywalizację w całej historii Lubelskiego Festiwalu Rowerowego stoczyli zawodnicy „Elity mężczyzn” – Michał Topór (Superior Zator) i Karol Ostaszewski (WKK Warszawa), którzy na dystansie 7 okrążeń walczyli do ostatnich metrów o zwycięstwo. Na finiszu o centymetry okazał się lepszy kolarz ze stolicy. Trzecie miejsce zajął Jarosław Żur (KS Luboń Skomielna Biała).

W kategorii „Elita Kobiet” zwyciężyła Gabriela Wojtyła (UKS Sokół Zator) przed Klaudią Czabok i Antoniną Białek (obie WKK Warszawa).

Do rywalizacji jak zwykle stanęli także amatorzy i uczestnicy wyścigu rodzinnego, którzy dodali lubelskim zawodom niepowtarzalnego kolorytu. Pełne wyniki zawodów można znaleźć na www.lkkg.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here