Słonik Nadziei w SOSW

Powiat krasnostawski po raz kolejny odwiedziła ekipa Telewizji Lublin, realizująca program „Słonik nadziei”. Tym razem akcja charytatywna prowadzona przez redaktora Grzegorza Kunę zawitała do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krasnymstawie.

– Wszystkie dzieci czekały na tę wizytę z niecierpliwością. Dla zaproszonych gości i sponsorów maluchy przygotowały wierszyki, a także zaśpiewały kolędy. To właśnie do tych dzieci trafiły dary od sponsorów – Banku Spółdzielczego w Izbicy, a także firmy Kartonex w Krasnymstawie – relacjonuje Ewelina Rudy, rzecznik krasnostawskiego starostwa. Kiedy wniesiono duże pudła i zaczęto je rozpakowywać na twarzach podopiecznych SOSW pojawiły się uśmiechy. – Wśród darów znalazły się gry, farby, kredki, flamastry, brystole, nożyczki, puzzle, klocki, książki, lektury, a także słodycze – wylicza Rudy.
– Już kolejny raz redaktor Grzegorz Kuna z TVP Lublin wraz z ekipą montażystów odwiedza nasz powiat i powoduje, że mocniej biją serca osób potrzebujących – podkreślał obecny na spotkaniu starosta Janusz Szpak. (k)