Słonik Nadziei

Organizatorzy akcji „Słonik nadziei” ponownie zawitali w powiecie krasnostawskim. Tym razem ludzie dobrego serca odwiedzili Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Krasnymstawie.

 

Podopieczni placówki byli pod wrażeniem, kiedy z samochodu Telewizji Lublin mieli okazję wynosić kolejne artykuły. – Były wśród nich olbrzymie pudła, które budziły największe zainteresowanie. Po rozpakowaniu okazało się, że są w nich krzesła obrotowe tak potrzebne do nauki przy biurkach. Ponadto były jeszcze lampki nocne i dużo sprzętu sportowego, piłki do kosza i do siatkówki, rakietki do tenisa, badminton – wylicza Sławomir Kamiński, rzecznik powiatu krasnostawskiego. Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Krasnymstawie przeznaczona jest dla 20 dzieci. W chwili obecnej obejmuje opieką i wychowaniem 19 dzieci w wieku od 11 do 17 roku życia. Prowadzone są zajęcia specjalistyczne, dydaktyczno-wyrównawcze, organizowany jest czas wolny. Dzieci uczęszczają również na zajęcia sportowe organizowane przez szkoły oraz MOSIR, a także na zajęcia prowadzone przez Młodzieżowy Dom Kultury. – Podopieczni mieszkają w jedno, dwu i trzyosobowych pokojach wyposażonych zgodnie ze standardami. Są one jednak bardzo skromne. Podopieczni mają do dyspozycji salę bilardową, dwie sale telewizyjne, dwa aneksy kuchenne, salę sportową wyposażoną w stoły do tenisa stołowego, piłkarzyki. W placówce zatrudnienie są wychowawcy, psycholog, pedagog, pracownik socjalny – opowiada Kamiński.

W przekazaniu darów wziął udział starosta Janusz Szpak, który dziękował organizatorowi akcji redaktorowi Grzegorzowi Kunie z TVP. Program „Słonik Nadziei” można oglądać w Telewizji Lublin w soboty po „Panoramie Lubelskiej i prognozie pogody, ok. godz. 18.50. (k)