Słowikowo i sala gimnastyczna

Gmina Leśniowice otrzymała ostatnio dwie ważne dotacje. Jedna pozwoli urządzić Dom Dziennego Pobytu dla seniorów. Dzięki drugiej wybudowana zostanie sala gimnastyczna, o której dotąd leśniowscy uczniowie tylko marzyli.

Na początku roku okazało się, że gmina Leśniowice nie dostała dofinansowania z programu „Senior+” na utworzenie domu dziennego pobytu w budynku byłej Szkoły Podstawowej w Teresinie. Urzędnicy zapowiedzieli, że nie odpuszczą. Wkrótce aplikowali o dotację w ramach rządowego Programu Senior Plus.

Tym razem się udało. Dofinansowanie w wysokości 299 994,84 zł na projekt zakładający adaptację byłej podstawówki na Dom Dziennego Pobytu „Słowikowo” zostało przyznane. Stanowi ono ponad 75 proc. wartości całej inwestycji. Gmina już ogłosiła przetarg na to zadanie, bo placówka ma rozpocząć funkcjonowanie w styczniu przyszłego roku.

– Zakres prac, dostosowujących budynek do wymagań, jest duży – mówi Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice. – W placówce dziennego pobytu będzie mogło przebywać dwudziestu seniorów. W pierwszej kolejności myślimy o zapewnieniu miejsc mieszkańcom naszej gminy. Zapotrzebowanie jest duże. Utworzenie miejsca, gdzie nasi seniorzy będą mogli spędzać wolny czas, rozwijać swoje umiejętności, uważam za jeden z priorytetów.

Jest też dobra wiadomość dla młodzieży. Gmina dostała też ponad 3 mln zł dofinansowania z ministerstwa sportu i turystyki na budowę pełnowymiarowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Leśniowicach. Gmina Leśniowice była jedną z nielicznych w powiecie chełmskim, która dotąd takiej sali nie miała. Młodzież, aby skorzystać z takich obiektów na zajęcia sportowe jeździła do sąsiednich gmin. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here