Słowo energetyka

Zniszczone i straszące przechodniów latarnie na ulicy Niecałej zostały wymienione

Zgodnie z daną nam i Czytelnikom na początku sierpnia obietnicą PGE Dystrybucja S. A. oddział Lublin wymieniła zniszczone i straszące przechodniów latarnie na ulicy Niecałej.

O sprawie pisaliśmy kilka tygodni temu po tym, jak po naszej interwencji, energetycy wymienili stare, rozsypujące się lampy przy ul. Bernardyńskiej oraz ul. Rusałka. Jak wskazywał wówczas jeden z naszych Czytelników, dziękując pracownikom PGE Dystrybucja za wymianę lamp, zwrócił uwagę, że podobny problem występuje również na ul. Niecałej.

– Mam nadzieję, że energetycy pójdą za ciosem i one również szybko doczekają się wymiany – mówił wówczas pan Robert, którego prośbę przekazaliśmy Karolinie Szewczyk-Dąbek, rzecznik prasowej lubelskiego oddziału PGE Dystrybucja S. A.. – Jeszcze w tym roku zostaną wymienione co najmniej trzy słupy na ul. Niecałej, które są w najgorszym stanie – zapewniła nas pani rzecznik.

Energetycy szybko przeszli od słów do czynów i ruszyli na ulicę Niecałą. Kilkanaście dni temu w miejsce starych, rozsypujących się konstrukcji żelbetonowych zamontowano nowoczesne słupy z betonu wibrowanego, które powinny wytrzymać bez uszkodzeń nawet kilkadziesiąt lat. Co ważne na Niecałej wymieniono nie trzy, ale wszystkie słupy.Marek Kościuk