Słupki zatrzymają kierowców?

Słupki uniemożliwiające nielegalne parkowanie pojawią się na ulicy Łopacińskiego. Urzędnicy przychylili się do prośby dzielnicowych społeczników.


– Wniosek w sprawie postawienia słupków blokujących przy ul. Łopacińskiego w Lublinie został rozpatrzony pozytywnie – poinformował w ubiegłym tygodniu Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza. – W chwili obecnej Wydział Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością przygotowuje projekt organizacji ruchu, który następnie zostanie przekazany do realizacji Zarządowi Dróg i Mostów – dodał.

Przypomnijmy, że Tomasz Makarczuk, przewodniczący zarządu dzielnicy Wieniawa apelował o ustawienie słupków uniemożliwiających nielegalne parkowanie wzdłuż ulicy Łopacińskiego. Problem występuje przede wszystkim na odcinku od Al. Racławickich do budynku Poczty Polskiej.

Zdaniem Makarczuka ustawienie słupków przy ul. Łopacińskiego poprawi bezpieczeństwo pieszych. Przewodniczący zarządu dzielnicy Wieniawa zwraca uwagę, że wprawdzie na ul. Łopacińskiego obowiązuje zakaz zatrzymywania, ale jest on nagminnie łamany. – Interwencje Straży Miejskiej nie przynoszą skutków, gdyż po odjeździe patrolu natychmiast stawiane są samochody. Są to sytuacje tak nagminne, że nie jest możliwe ich wyeliminowanie poprzez działania doraźne – przekonywał Makarczuk.

Grzegorz Rekiel