Służą od stu lat

W miniony czwartek w Komendzie Powiatowej Policji w Krasnymstawie zorganizowano uroczystość z okazji Święta Służby Cywilnej, która obchodzi 100-lecie swojego istnienia.

Obchodzone 11 listopada Święto Służby Cywilnej, to doskonała okazja do tego, aby podziękować i podkreślić ogromną rolę pracowników cywilnych policji. Służba ta została powołana do życia w 1922 r.

– Bez służby cywilnej żaden aparat państwowy nie funkcjonowałby w sposób profesjonalny i spójny – podkreśla Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji. – Bardzo często są niewidzialnym sercem formacji, bez nich funkcjonowanie policji byłoby praktycznie niemożliwe – dodaje. Dlatego w środę, 9 listopada, w Krasnymstawie, zorganizowano uroczystą zbiórkę, podczas której komendant krasnostawskich policjantów, Szymon Mroczek, wręczył wyróżnienia pracownikom cywilnym tutejszej policji.

– Z okazji setnej rocznicy powołania służby cywilnej serdecznie dziękuję za państwa codzienny profesjonalizm, poczucie odpowiedzialności i wytrwałość. Życzę państwu przede wszystkim zdrowia, spełnienia najskrytszych marzeń, satysfakcji z wykonywanych obowiązków, a także samych sukcesów, zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym – mówi nadkomisarz Mroczek. (kg)