Śmiech przez łzy?

Nauczyciele ze szkoły w Wierzbicy nagrali klip z okazji Dnia Dziecka. Pomysł na wspólny film spodobał się mieszkańcom i uczniom. Ale entuzjazm nauczycieli był podobno troszkę wymuszony. Bo trudno szczerze się bawić i uśmiechać, gdy w szkole tyle (nie zawsze dobrego) się dzieje.

„Witajcie w naszej bajce” to jeden z najbardziej znanych utworów z Akademii Pana Kleksa. Tym razem jego wykonania podjęli się nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Wierzbicy. W nagranym przed budynkiem szkoły klipie pedagodzy śpiewają, tańczą i uśmiechają się. Może nie ze wszystkich twarzy tryska entuzjazm i widać, że nie każdy dobrze odnalazł się w swojej roli, ale pomysł na taki wyjątkowy prezent dla uczniów warto pochwalić.

A na pewno warto pochwalić poświęcenie nauczycieli, którzy mimo trwającej w szkole zawieruchy, zacisnęli zęby i zrobili to, czego oczekiwała od nich dyrektor. Bo podobno wielkiego wyboru nie mieli. Od dyrektor mieli dostać ultimatum – występ w klipie albo przygotowanie scenariusza na przeprowadzenie zdalnego dnia dziecka. Część osób zrezygnowała z występu, część z przysłowiowym supłem w żołądku odrobiła „pańszczyznę”. Ale trudno oczekiwać entuzjazmu od nauczycieli, których przez ostatnie tygodnie straszono zwolnieniami albo cięciami godzin.

– Nie byliśmy w komfortowej sytuacji, bo to, co się działo w szkole, te podchody, wręczanie albo wycofywanie wypowiedzeń, nikogo nie nastrajało do takiej akcji. Ale trzeba być ponad to i myśleć o uczniach – mówili nam nieoficjalnie.

Klip można obejrzeć na stronie internetowej szkoły. (bf)