Śmieci już unormowane

Firma „Baza” wygrała przetarg na odbiór odpadów komunalnych z terenu gminy Wola Uhruska. Gmina zapłaci o 45 zł więcej za jedną tonę śmieci, więc nie obędzie się bez dodatkowych obostrzeń. – Wprowadziliśmy roczne ograniczenie odstawiania odpadów zielonych i budowlanych wynoszące 30 kg na osobę – wyjaśnia wójt Jan Łukasik.

Decyzją Rady Gminy cena za odbiór odpadów od mieszkańców została ujednolicona i wynosi obecnie 9 zł od osoby za jeden miesiąc (przy segregacji). To oraz fakt, że ostatni przetarg na odbiór tychże odpadów przyniósł podwyżkę cen (z 440 do 495 zł za metr sześcienny) sprawiło, że aby system śmieciowy jako tako się bilansował, trzeba było szukać oszczędności na innych polach. – Dlatego wprowadziliśmy roczne ograniczenie odstawiania odpadów zielonych i gruzu do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wyjaśnia wójt Jan Łukasik. – Jeden mieszkaniec w ciągu roku może przywieźć w sumie 30 kg takich odpadów. Za nadwyżkę będzie musiał zapłacić. Dochodzą do mnie głosy, że takie rozwiązanie nie wszystkim się podoba. Są osoby, które wolałyby zapłacić więcej tzw. podatku śmieciowego i nie mieć ograniczeń, ale jest w tej sprawie uchwała Rady Gminy i przynajmniej na chwilę obecną kwestionować jej nie zamierzamy – dodaje Łukasik.
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Woli Uhruskiej jest otwarty w piątki (do tej pory w czwartki) przy ul. Krótkiej 2 na terenie przedsiębiorstwa „Baza”. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here