Śmieci na razie nie drożeją

Gmina Krasnystaw podpisała umowę na odbiór odpadów komunalnych w 2022 r. Wykonywaniem usług nadal będzie zajmować się Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zakręciu. Opłata za odbiór odpadów pozostaje bez zmian.

Jak informuje gmina Krasnystaw nieco inne niż w 2021 r. będą za to zasady odbioru niektórych odpadów. – Frakcja zmieszana w zabudowie jednorodzinnej, która od kwietnia do października była odbierana raz na dwa tygodnie, teraz będzie odbierana raz na trzy tygodnie – informuje Edyta Gajowiak-Powroźnik, wójt gminy Krasnystaw. Częstotliwość odbioru frakcji zmieszanej w zabudowie wielorodzinnej nie uległa zmianie.

– Ponadto papier i tektura, także w zabudowie wielorodzinnej, będą teraz odbierane częściej niż w minionym roku, bo co dwa tygodnie, a nie raz w miesiącu. Zmienią się również terminy odbioru odpadów biodegradowalnych. Od kwietnia do października w zabudowie jednorodzinnej będą one odbierane raz na miesiąc, a w zabudowie wielorodzinnej co dwa tygodnie. W pozostałym okresie roku w zabudowie wielorodzinnej taka frakcja będzie odbierana raz w miesiącu.

Na razie wysokość opłaty za wywóz śmieci się nie zmienia. – Stawka podstawowa wynosi 14 zł od osoby, ale właściciele nieruchomości, którzy nie będą oddawać odpadów biodegradowalnych tylko gromadzić je na indywidualnych kompostownikach, mogą korzystać ze stawki preferencyjnej w wysokości 10 zł, ponieważ ulga za kompostowanie wynosi 4 złote od osoby – przypomina Gajowiak-Powroźnik. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here