Śmieci nie stopniały

Tak przed porządkami wyglądała działka przy ul. Łagiewnickiej, gdzie zimą wywożono śnieg z terenu miasta

Przed tygodniem poinformowaliśmy służby prezydenta o śmietnisku, jakie pozostało po składzie śniegu przy ul. Łagiewnickiej. Ratusz zareagował błyskawicznie i zapowiedział , że niezwłocznie zleci sprzątanie terenu.


– W zimie zwozi się na tę kilkuhektarową działkę dziesiątki ton śniegu z centrum miasta. Razem ze śniegiem trafiają tam niestety śmieci. Teraz zalegają na całym tym terenie, nota bene tuż przed oknami biurowca MPWiK – mówi Jacek Skiba, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Hajdów-Zadębie. – Inną sprawą jest to, że w tak bliskiej odległości od Bystrzycy trafia śnieg z solą. Czy nie ma to wpływu na stan biologiczny rzeki? – dodaje.

Czy Miasto zamierza zmusić jakoś zarządcę terenu do uprzątnięcia tego bałaganu i czy składowanie dziesiątek ton śniegu z chemią jest w tym miejscu bezpieczne dla rzeki? Czy firma podejmująca decyzję o składowaniu tam śniegu konsultowała problem z odpowiednimi miejskimi służbami? – zadaliśmy pytanie miejskim urzędnikom. Odpowiedź przyszła błyskawicznie.

– Niezwłocznie rozpoczną się prace związane z oczyszczaniem tego terenu, który w zimie był wykorzystywany jako składowisko śniegu. Wywożono tam śnieg z miejsc parkingowych i deptaka, natomiast nie wywożono tam śniegu z jezdni, który zawierał sól drogową. Jedynie śnieg z miejsc parkingowych mógł zawierać niewielkie ilości soli – poinformowała nas Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here