Śmierć czyhała na ściance

– Sport był pasją jej życia i to sport jej życie odebrał – napisali przyjaciele z komendy. W wyniku tragicznego upadku ze ściany wspinaczkowej zginęła podinspektor Małgorzata Bigos z lubelskiej policji. Od lat pracowała z ofiarami przestępstw, pomagając im pokonać największe traumy. Była szefem Sekcji Psychologów, ale też wybitną sportsmenką, która odnosiła wielkie sukcesy. Małgorzata odeszła, mając 43 lata.


Dramat rozegrał się 24 września. Policjantka wybrała się potrenować wspinaczkę na specjalnej ścianie w Gdyni, gdzie już wcześniej ćwiczyła. Tym razem poszło coś nie tak. Z jakiegoś powodu nie zadziałały liny i zabezpieczenia. Kobieta runęła z wysokości 15 metrów na podłogę. Jej obrażenia okazały się śmiertelne.
Wiadomość o tragicznej śmierci Małgorzaty Bigos wstrząsnęła lubelskim środowiskiem policjantów.
– „Nigdy nie pozostawała obojętna na krzywdę drugiego człowieka. Zawsze starała się  doradzić, wesprzeć słowem czy gestem. Będziemy wspominać Małgosię jako osobę niezwykle pogodną i pełną życia, serdeczną i oddaną służbie” – czytamy we wspomnieniach zamieszczonych na stronie Komendy Wojewódzkiej.
Małgorzata służyła w policji od 1999 r. Wykazywała się wielkim profesjonalizmem i zaangażowaniem. A stykała się z najtrudniejszymi przypadkami, niosąc wsparcie i pomoc.
W sporcie odnajdywała radość życia. Jak sama przekonywała, był on  lekarstwem na wszelkie zmartwienia. – Niejednokrotnie podkreślała, że umiejętność rozmowy z osobami potrzebującymi pomocy w dużej mierze zależy od „zdrowego ducha” i dobrego samopoczucia samego psychologa. Więc, kiedy tylko mogła, poświęcała się swojej pasji – wspominają jej znajomi.
Jako sportowiec wielokrotnie uczestniczyła w organizowanych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Pływaniu, zdobywając złote medale i przynosząc wielką chlubę całemu lubelskiemu garnizonu. Dwa lata temu wzięła udział w Pływackiej Morskiej Sztafecie Policyjnej. Razem z jedenastoma kobietami przez 400 kilometrów, w systemie sztafetowym płynęła ze Świnoujścia aż do Krynicy Morskiej.
Pogrzeb Małgorzaty Bigos odbył się 30 września w rodzinnym Mielcu na Podkarpaciu. LL